Uroczystość Wszystkich Świętych

1. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Gorąco zachęcam dzieci aby przy pomocy rodziców ubogaciły tę uroczystość upodabniając się strojem do wybranego świętego. 

2. Za tydzień również 15 min przed Mszą Świętą będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych w naszym mieście ograniczających swobodne poruszanie się w godzinach 21:00 – 6:00, Msze Święte wieczorne w tygodniu i niedzielę będą sprawowane o godz.: 18:00. Spowiedź codziennie w godz. 17.00 - 18.00. Adoracja od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 20.00.

4. Papież mianował nowego arcybiskupa Lyonu. Ojciec Święty mianował bp Oliviera de Germay arcybiskupem Lyonu, po przyjęciu dymisji kard. Philippa Barbarina.

5. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

6. Gorąco zachęcam wszystkich chętnych, by dołączyć do grupy liturgicznej naszej wspólnoty, animującej liturgię Mszy Świętej, jak również do grup parafialnych: Kręgu Biblijnego, który gromadzi się w każdy wtorek o godz.: 18:45 raz Grupy Uwielbienia, która spotka się w każdy piątek o godz. 18:45.

W czasie każdej wizyty w kościele:

  • Trzeba nosić maskę,
  • Wchodzimy przez główne drzwi, myjąc ręce żelem dezynfekującym,
  • Zachowujemy dystans 1m od innych osób (nie dotyczy rodzin),
  • Przestrzegamy wytyczonego kierunku przemieszczania się, wychodząc z kościoła przez drzwi ewakuacyjne po obu stronach ołtarza.

Sakrament spowiedzi  codziennie od 17.00 do 18.00.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy wieczornej o 18.00.

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii 

 

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.