33 niedziela zwykła

„Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem, to On mój los zabezpiecza.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje”
. (Ps 16).

1. Dzisiaj w naszej parafii, uroczystą Eucharystią sprawowaną w intencji Ojczyzny, chcemy uczcić Święto Niepodległości. 

11 listopada w 1918 roku został podpisany rozejm w Compiegne, który oficjalnie zakończył I wojnę światową. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk. Po niedługim czasie został mianowany Naczelnikiem Państwa, a Polska, która została podzielona przez trzy mocarstwa, po 123 latach odzyskała niepodległość.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości mają dla nas jeszcze mocniejszy wydźwięk. Narastający niepokój na wschodniej granicy naszego kraju uświadamia nam, że wolność i pokój nie są dane raz na zawsze. O wolność i pokój należy nieustannie zabiegać i troszczyć się. Dlatego dzisiaj, wspominając wszystkich tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, polecamy przede wszystkich tych, którzy daniami i nocami, ryzykując swoje życie, bronią naszych granic. Módlmy się również za nas samych, za wszystkich naszych rodaków, by przestały nas wreszcie dzielić rzeczy nieistotne, byśmy na nowo zjednoczyli się. To w jedności jest nasza siła dzięki której możemy ocalić wolność, a tym samym pokój. 

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 

3. Gorąco zachęcam wszystkich chętnych, by dołączyć do grupy liturgicznej naszej wspólnoty, animującej liturgię Mszy Świętej Laudate Deo, jak również do grup parafialnych: Kręgu Biblijnego, który gromadzi się w każdy wtorek o godz. 19:30 raz Grupy Uwielbienia, która spotka się w każdy piątek o godz. 20:00. 

4. Trwają zapisy na kurs języka francuskiego prowadzane w naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do p. Jacka Toldowskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , który prowadzi zajęcia.

5. Coroczna pielgrzymka Wspólnot Polonijnych do bazyliki na Fourviere będzie miała miejsce 08. 05. 2022r.

6. Dziękujemy Panu Bogu za dar adoracji w naszej parafii, za waszą gorliwość i wierność Jezusowi. Zapraszamy do zapisów na kolejny rok. Formularze znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Świat zostanie zniszczony przez konsumpcję lub przemieniony przez adorację

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

By móc otrzymywać na bieżąco aktualności parafialne można zapisać się do „Newslettera” www.lyontrinite.com

Dziekujemy za wspieranie naszej parafii

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.