Światowy Dzień Ubogich

1.Obchodzimy dzisiaj w Kościele Światowy Dzień Ubogich. To dzień miłości i solidarności z cierpiącymi z powodu biedy i niedostatku. Pandemia nie pozwala na zorganizowanie wydarzeń z udziałem dużej liczby osób, ale jednocześnie stwarza okazję, aby dostrzec konkretnego człowieka z jego szczególnymi potrzebami. Jałmużnik Papieski, kard. Konrad Krajewski zauważa, że Jezus każdego dnia pomagał tym, których spotkał. Zaznacza, że Dzień Ubogich jest wezwaniem, aby każdy dzień był pełen miłości do drugiego człowieka, bo jeśli dziś nie będziemy dobrzy, to kiedy?

Zachęcam do przeczytania orędzia Ojca Świętego Franciszka z okazji IV Światowego Dnia Ubogich

http://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/poveri/documents/papa-francesco_20200613_messaggio-iv-giornatamondiale-poveri-2020.html

2. W przyszłą niedzielę - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. W imieniu ks. bpa Wiesława Lechowicza, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przekazuję wiadomość dotyczącą drugiego Kongres Rodzin Polonijnych. Tym razem, z racji pandemii, spotkamy się online na komunikatorze Zoom w sobotę 21 listopada 2020 r. W załączniku przesyłam szczegółowy Program oraz plakat.

Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz, który jest dostępny pod następującym adresem: https://forms.gle/FPJodxVjwDYEG9jV7.

Więcej informacji na stronie: www.emigracja.episkopat.pl

4.  Decyzją Rządu Francuskiego w całym kraju wprowadzono ponownie na okres czterech tygodni „confinement”. Wobec powyższej decyzji nie możemy publicznie sprawować i przeżywać liturgii Eucharystii jak również innych sakramentów. Dlatego gorąco zachęcam aby za pomocą środków społecznego przekazu przeżywać w swoich domach coniedzielną liturgię Mszy Świętej. 

Jeśli chodzi o naszą parafię:

-  kościół będzie otwarty w każdy dzień od 9:00 do 18:00. dla prywatnej potrzeby wiernych. Od godz.:16:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na chwilę adoracji. 

- każdego dnia podczas adoracji księża będą do dyspozycji w posłudze sakramentu pokuty i pojednania. 

- katecheza będzie kontynuowana drogą elektroniczną

- za pomocą aplikacji „zoom” istnieje możliwość uczestniczenia w spotkaniach grupy biblijnej, które prowadzone będą w każdy wtorek o godz.: 20:00, oraz modlitwie różańcowej w każdy piątek o godz.:20:00.

- istnieje również możliwość włączenia się w parafialne dzieło „SOS Tirnité”, które pomaga osobom chorym i samotnym. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej. 

- by móc otrzymywać na bieżąco aktualności parafialne można skorzystać z aplikacji parafialnej „Newsletters”, www.lyontrinite.com

5. W liturgii Kościoła Świętego obchodzimy w tym tygodniu:

- w poniedziałek – Wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskich bazylik Św. Piotra i Pawła 

- we wtorek – Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

- w środę – Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny

- w piątek – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego 

- w sobotę – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny

Dziekujemy za wspieranie naszej parafii w czasie kwarantanny

Wprawdzie wszyscy parafianie są w kwarantannie, ale to przecież nie znaczy, że parafia przestała działać! Jesteśmy razem pomimo izolacji. Dzwońcie do siebie nawzajem. Możecie wesprzeć naszą misję poprzez wpłacenie określonej kwoty na diecezjalnej stronie internetowej. To proste, praktyczne i bezpieczne oraz pozwala przyczynić się do wsparcia parafii Świętej Trójcy.

  • przez Internet – za pośrednictwem strony: https://www.donnons-lyon.catholique.fr/quetes-et-ceremonies
  • przez system SMS – wysyłając DON pod numer 07 57 91 74 72 z telefonu komórkowego. W odpowiedzi otrzymacie wiadomość SMS z odpowiednim linkiem. Dziękujemy!
  • Przez aplikację La quête

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii 

 

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.