Co jakiś czas, raczej regularnie ktoś próbuje znów przepowiedzieć datę końca świata. Trudno nam żyć w nieznajomości tego szczególnego momentu, wolelibyśmy wiedzieć wcześniej. Z drugiej strony także kataklizmy i prześladowania, o który wciąż słyszymy, potwierdzają, że apokalipsa w wielu wymiarach praktycznie już dzieje się wokół nas.

Rzeczywiście przyjdzie dzień “palący jak piec”, który spali wszystko to, co jest tylko budowlą ludzkiej pychy. Bylejakość i obojętność nie przetrwa tego dnia.

Dzisiejsze Słowo mówi nam jednak z mocą, że Bóg przychodzi w naszej z pozoru zwykłej codzienności, a przez wierność misji, którą nam powierzył przygotujemy się najlepiej na jego ostateczne przyjście. Jak poleca nam św. Paweł: “pracować ze spokojem” to żyć swoim własnym życiem (może szarym i przeciętnym), przyjąć zmaganie każdego poranka, nie uciekać od krzyża.

Dlatego zamiast zajmować się szukaniem dat i przepowiadaniem przyszłości, lepiej traktować każdy czas jako ostateczny, każdy dzień jak ostatni. Żyć w takiej nieustannej gotowości może tylko święty, ten, kto jest pełen Ducha Świętego. Oto prawdziwa wytrwałość, która ocala życie.

UWAGA !!! ❗️❗️❗️

Zmiana godzin celebracji Mszy swietych w niedzielę w naszej parafii

9.30 - w j. francuskim

11.30 - w j. polskim

19.00 - w j. francuskim

BĄDŹ NA BIEŻĄCO! Zapisz się na newsletter aby otrzymywać cotygodniowe Ogłoszenia Parafialne oraz informacje o wydarzeniach w Parafii.

Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia. 

Adoracja i spowiedź codziennie w godz. 18.00 - 19.00.

Grupa Uwielbieniowa - przez modlitwę, wspólny śpiew oraz udział w życiu parafii - zaprasza wszystkich do udziału w spotkaniach. Grupa organizuje Wieczory Uwielbienia, zaprasza do udziału w zespole muzycznym śpiewających i grających na instrumentach. Kontakt: Dorota Janiszewska 07 60 17 20 78 PRZYJDŹ.

Kurs języka francuskiego kontakt z Panem Jackiem Toldowskim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonicznym 06 26 33 40 42.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy wieczornej o 19.00.

Prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w każdą sobotę na godzinę 14.00. Dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli za naszą prośbę.

Modlitwa o ewangelizację

Panie Jezu,

Ty chcesz, by wszyscy ludzie zostali zbawieni.

Posyłasz nas mówiąc: czyńcie uczniami wszystkie narody.

Powierzamy Ci mieszkańców naszej parafii, a szczególnie tych, którzy są daleko od Ciebie.

Otwórz nasze oczy, podpowiedz gesty i słowa, które pomogłyby im zbliżyć się do Ciebie.

Przez Twojego Ducha prowadź nas oraz wszystkich naszych przyjaciół i sąsiadów,

byśmy mogli wspólnie uwielbiać Ciebie na niedzielnej Eucharystii w dzień Zmartwychwstania.

Przyjdź Królestwo Twoje!

Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, wskazuj nam drogę i prowadź. Amen

 

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli ! 

 

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.