Kwarantanna

1. Decyzją Rządu Francuskiego w całym kraju wprowadzono ponownie na okres czterech tygodni „confinement”. Wobec powyższej decyzji nie możemy publicznie sprawować i przeżywać liturgii Eucharystii jak również innych sakramentów. Dlatego gorąco zachęcam aby za pomocą środków społecznego przekazu przeżywać w swoich domach coniedzielną liturgię Mszy Świętej. 

Jeśli chodzi o naszą parafię:

-  kościół będzie otwarty w każdy dzień od 9:00 do 18:00. dla prywatnej potrzeby wiernych. Od godz.:16:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na chwilę adoracji. 

- każdego dnia księża będą do dyspozycji w posłudze sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy jednak aby zgłaszać wcześniej tę potrzebę drogą mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- katecheza będzie kontynuowana drogą elektroniczną

- za pomocą aplikacji „zoom” istnieje możliwość uczestniczenia w spotkaniach grupy biblijnej, które prowadzone będą w każdy wtorek o godz.: 20:00, oraz modlitwie różańcowej w każdy piątek o godz.:19:00.

- istnieje również możliwość włączenia się w parafialne dzieło „SOS Tirnité”, które pomaga osobom chorym i samotnym. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej. 

- by móc otrzymywać na bieżąco aktualności parafialne można skorzystać z aplikacji parafialnej „Newsletters”, www.lyontrinite.com

2. W poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

3. W środę rocznica odzyskania niepodległości.

4. W piątek dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.

Dziekujemy za wspieranie naszej parafii w czasie kwarantanny

Wprawdzie wszyscy parafianie są w kwarantannie, ale to przecież nie znaczy, że parafia przestała działać! Jesteśmy razem pomimo izolacji. Dzwońcie do siebie nawzajem. Możecie wesprzeć naszą misję poprzez wpłacenie określonej kwoty na diecezjalnej stronie internetowej. To proste, praktyczne i bezpieczne oraz pozwala przyczynić się do wsparcia parafii Świętej Trójcy.

  • przez Internet – za pośrednictwem strony: https://www.donnons-lyon.catholique.fr/quetes-et-ceremonies
  • przez system SMS – wysyłając DON pod numer 07 57 91 74 72 z telefonu komórkowego. W odpowiedzi otrzymacie wiadomość SMS z odpowiednim linkiem. Dziękujemy!
  • Przez aplikację La quête

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii 

 

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.