31 niedziela zwykła

"Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą". Drugie jest to: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego".

1. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. 

Msze Święte według porządku niedzielnego.

2. Jutro również i w każdą niedzielę listopada po każdej Mszy Świętej będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych: a) w Uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej (półpublicznej dla tych, którzy z niej prawnie korzystają, np. członkowie zgromadzeń zakonnych), odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego. b) w listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 do 8 XI odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach - cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

3. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o 8:30, 12:30, 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie miała w naszej parafii 14. 11., o godz.: 11:30.

6. Coroczna pielgrzymka Wspólnot Polonijnych do bazyliki na Fourviere będzie miała miejsce 08. 05. 2022r.

7. Gorąco zachęcam wszystkich chętnych, by dołączyć do grup liturgicznych naszej wspólnoty: do chóru Laudate Deo oraz grupy uwielbienia Trinitatis.

8. Dziękujemy Panu Bogu za dar adoracji w naszej parafii, za waszą gorliwość i wierność Jezusowi. Zapraszamy do zapisów na kolejny rok. Formularze znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Świat zostanie zniszczony przez konsumpcję lub przemieniony przez adorację

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

By móc otrzymywać na bieżąco aktualności parafialne można zapisać się do „Newslettera” www.lyontrinite.com

Dziekujemy za wspieranie naszej parafii

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.