Tydzień Misyjny

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny.

„Główną ideą Światowego Dnia Misyjnego, zwanego w Polsce Niedzielą Misyjną, jest przypomnienie każdemu wierzącemu, że jest odpowiedzialny za pomoc Kościołowi misyjnemu. O tym obowiązku przypomina co roku papież Franciszek. W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież dużo uwagi poświęca osobom zakonnym z racji przeżywanego roku życia konsekrowanego. Zachęca jednocześnie katolików do „misyjnej pasji”, która ma się skupić na ukazaniu oblicza Chrystusa każdemu człowiekowi. Tegorocznemu Dniu Misyjnemu towarzyszy hasło „Od nawrócenia do misji”, które nawiązuje do zachęty papieża, aby wszystkie inicjatywy duszpasterskie były przepełnione duchem misyjnym i stałą troską o misje”.

2. Szybkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Jak co roku będziemy modlić się za nich w wypominkach. Jeśli ktoś ma życzenie aby w ten sposób powierzyć Panu Bogu swoich bliskich, to u wyjścia z kościoła znajdują się kartki wspominkowe.    

3. Gorąco zachęcam wszystkich chętnych, by dołączyć do grupy liturgicznej naszej wspólnoty, animującej liturgię Mszy Świętej, jak również do grup parafialnych: Kręgu Biblijnego, który gromadzi się w każdy wtorek o godz. 20:00 raz Grupy Uwielbienia, która spotka się w każdy piątek o godz. 20:00.

W czasie każdej wizyty w kościele:

  • Trzeba nosić maskę,
  • Wchodzimy przez główne drzwi, myjąc ręce żelem dezynfekującym,
  • Zachowujemy dystans 1m od innych osób (nie dotyczy rodzin),
  • Przestrzegamy wytyczonego kierunku przemieszczania się, wychodząc z kościoła przez drzwi ewakuacyjne po obu stronach ołtarza.

Sakrament spowiedzi  codziennie od 18.00 do 19.00.

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy wieczornej o 19.00.

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii 

 

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.