14 niedziela zwykła

Misją proroka nie jest nawracanie tysięcy, ale wierność w głoszeniu Słowa. Nawet za cenę odrzucenia. Mamy misję.

Każdy nasz krok to krok po doskonałość, po świętość. I to nie tylko dla nas, ale dla wszystkich wokół. Dla każdego, kogo spotykamy na swojej drodze. Im bardziej jest to trudne, im więcej ludzi o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach, tym bardziej możemy być pewni, że wystarczy nam łaski Boga. Im bardziej niedomagamy, tym bardziej jesteśmy mocni. Bo Moc w słabości się doskonali. Misją proroka jest głoszenie Słowa. Czy będą zatem słuchać, czy też zaprzestaną, będą wiedzieli, że prorok jest wśród nich.

Jezus dziś pokazuje, że najtrudniejsza misja jest wśród swoich. Ciężko powiedzieć światu, w którym wyrośliśmy, że nie należymy do niego, że nasze miejsce jest gdzie indziej. Ciężko udowodnić (nawet sobie), że jesteśmy dojrzali. Dojrzali do bycia prorokiem. Do odważnego mówienia o Bogu. Nawet za cenę odrzucenia.

Witamy serdecznie wszystkich gości przybywających do naszej parafii. Polecamy modlitwom również wypoczywających na wakacjach i tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli skorzystać z urlopu.

Od 1 lipca godziny celebracji Mszy Świętych uległy zmianie. W ciągu tygodnia, jak również w niedzielę, wieczorna Msza Święta sprawowana jest o 18.00. Spowiedź Święta od 17.00 do 18.00. 

Od niedzieli Msze Święte są sprawowane o godz.: 10.00, 11.30 i 18.00. Podczas miesięcy wakacyjnych nie będzie Mszy Świętej o 8.30.

Zapraszamy do Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do piątku codziennie w godz. 9.00 do 12.00.

By móc otrzymywać na bieżąco aktualności parafialne można zapisać się do „Newslettera” na stronie www.lyontrinite.com

Dziekujemy za wspieranie naszej parafii

Nasz profil na Facebooku!

  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli !

Film o naszej parafii

LICZY SIĘ KAŻDY GEST

Pan Bóg jest bardzo hojny dla nas, dziękujemy mu za Was i Wasze wsparcie, które pozwala nam rozwijać działalność naszej parafii.